Umowy grantowe wręczone
Wczoraj, 24 czerwca 2019 r. o godz. 16:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyło się uroczyste wręczenie umów dotacji tegorocznym laureatom Programu "Działaj Lokalnie".
Partnerami programu są: Powiat Cieszyński, Bank Spółdzielczy w Cieszynie, Bank Spółdzielczy w Skoczowie oraz samorządy: Chybie, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Ustroń, Wisła.
"Działaj Lokalnie" to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej przy wsparciu Powiatu Cieszyńskiego, Banku Spółdzielczego w Cieszynie, Banku Spółdzielczego w Skoczowie oraz gmin: Chybie, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Ustroń, Wisła.
- Zakończył się kolejny konkurs grantowy w ramach inicjatywy Działaj Lokalnie. Zostały wybrane najlepsze projekty, z ich autorami zostały podpisane umowy dotacyjne. Od wczoraj grantobiorcy mogą realizować swoje wspaniałe pomysły, dzięki projektowi lokalni animatorzy zdobywają cenne doświadczenia, poznają ciekawe pomysły oraz przedsięwzięcia podjęte w ramach programu w innych częściach kraju. Zyskują pewność siebie, przeświadczenie, że są w stanie zrobić coś dla swojej lokalnej społeczności, dojrzewają jako liderzy. Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę powodzenia, powiedziała Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego.
W ramach „Działaj Lokalnie” od 2007 roku Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej przyznało łącznie 500 tys.zł w formie małych dotacji na realizację 129 projektów.
Razem z wkładem grantobiorców na potrzeby mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego zostało wydane już 975 tys. zł. Grantobiorcy zrealizowali wiele wartościowych i potrzebnych inicjatyw na rzecz dobra wspólnego społeczności lokalnych. Stowarzyszenie czuje dumę z tych sukcesów.
- Program „Działaj Lokalnie” wspiera aktywność obywatelską, w tym m.in.: wolontariat, filantropię, partnerstwo. To program, który poprzez dofinansowane projekty promuje takie wartości jak: zaangażowanie społeczne. Wspierane projekty są odpowiedzią na konkretne potrzeby. Następnym kryterium jest gotowość do podejmowania wyzwań – to znaczy, że grantobiorcy nie boją się poszukiwać niestandardowych metod działania, wkraczać w nowe obszary oraz promować innowacyjne rozwiązania wśród swoich partnerów i odbiorców. Nie można także nie wspomnieć o dzieleniu się zasobami. Grantobiorcy działając na rzecz dobra wspólnego przekazują i pozyskują najróżniejsze zasoby, dbają o jak najlepsze wykorzystanie powierzonych środków, transparentność procedur, rzetelny monitoring i rozliczenie prowadzonych działań, powiedziała Sławomira Godek, prezeska Stowarzyszenia Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.
Więcej aktualności
ZUS: Niemal 837 tys. informacji o przyznaniu wakacji składkowych. Kolejne w przygotowaniu
Świąteczna atmosfera w Międzyświeciu – uroczyste spotkanie Dyrektorów Szkół i Placówek Oświatowych
Komunikat Przewodniczącej Komitetu ds. Pożytku Publicznego
Rozstrzygnięcie otwartych konkursów ofert z zakresu pomocy społecznej
Szybkie menu
Powiat na mapie
43-460 Wisła
43-410 Zebrzydowice
Gminy:
Kategorie:
- PROJEKTY UNIJNE
- POWIATOWE INSTYTUCJE KULTURY
- POZOSTAŁE INSTYTUCJE KULTURY I ORGANIZATORZY IMPREZ
- SZPITALE
- SZKOŁY
- SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE
- PORADNIE
- DOMY POMOCY SPOŁECZNEJ
- DOMY DZIECKA
- INNE
- POGOTOWIE RATUNKOWE
- INSPEKCJE, STRAŻE
- POLICJA
- STAROSTWO POWIATOWE W CIESZYNIE
- APTEKI
- NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA I NIEODPŁATNA MEDIACJA NA TERENIE POWIATU CIESZYŃSKIEGO