Trójmiejska przygoda uczniów ZSB: niezapomniana wycieczka w ramach programu 'Podróże z Klasą'"
W dniach 30 września – 4 października br. uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta, która odbyła się w ramach ministerialnego programu "Podróże z klasą". W przedsięwzięciu wzięło udział dwudziestu dwóch uczniów technikum oraz dwóch opiekunów.
Głównym przystankiem na trasie wycieczki był Gdańsk. Uczniowie mieli okazję zwiedzić malowniczą gdańską starówkę oraz najważniejsze zabytki miasta, takie jak majestatyczny Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa – dawne centrum życia kupieckiego, oraz słynny Żuraw – najstarszy dźwig portowy Europy. Duże wrażenie zrobił na młodzieży również spichlerz „Błękitny Baranek”, będący świadectwem dawnej świetności handlowej Gdańska.
W trakcie trójmiejskiej wyprawy uczestnicy udali się również do Gdyni i do Sopotu. Uczniowie zwiedzili okręt-muzeum ORP „Błyskawica” - tu mogli zapoznać się z historią polskiej marynarki wojennej oraz Akwarium Gdyńskie, gdzie mogli podziwiać niezwykłe bogactwo fauny i flory morskiej. Spacer po słynnym sopockim molo pozwolił uczniom odpocząć. Podczas sopockiego etapu wycieczki uczestnicy mogli podziwiać nie tylko malownicze widoki Bałtyku, ale także wyjątkową architekturę Sopotu, która nadaje miastu niepowtarzalny charakter.
Jednym z punktów wycieczki było także słynne Muzeum Zamkowe w Malborku – jeden z największych zamków w Europie. Bogata historia tego miejsca oraz imponujące mury zamku wywarły na wszystkich uczestnikach duże wrażenie.
Wycieczka była nie tylko świetną okazją do poznania historii i kultury Trójmiasta, ale także integracji uczniów. Program "Podróże z klasą" okazał się doskonałą inicjatywą, dzięki której młodzież mogła w atrakcyjny sposób pogłębić swoją wiedzę, a zarazem miło spędzić czas. Wspomnienia z tych pięciu dni na pewno pozostaną na długo w ich pamięci.
Wycieczka została zorganizowana przez nauczycieli ZSB — Panią Olimpię Pawłowską oraz Pana Adama Wojaczka, którzy podczas wyjazdu pełnili jednocześnie funkcję opiekunów. Stosowny wniosek został przedłożony do Ministerstwa Edukacji Narodowej za pośrednictwem Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Na realizację przedsięwzięcia pozyskano środki w wysokości 42 250 zł.
Więcej aktualności
Dzień Pracownika Socjalnego
Uwaga na podejrzane wiadomości
Przegląd przewodów kominowych to podstawa
Okiem prawnika- artykuł "Testament i inne formy przekazania majątku"
Szybkie menu
Powiat na mapie
43-460 Wisła
43-410 Zebrzydowice
Gminy:
Kategorie:
- PROJEKTY UNIJNE
- POWIATOWE INSTYTUCJE KULTURY
- POZOSTAŁE INSTYTUCJE KULTURY I ORGANIZATORZY IMPREZ
- SZPITALE
- SZKOŁY
- SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE
- PORADNIE
- DOMY POMOCY SPOŁECZNEJ
- DOMY DZIECKA
- INNE
- POGOTOWIE RATUNKOWE
- INSPEKCJE, STRAŻE
- POLICJA
- STAROSTWO POWIATOWE W CIESZYNIE
- APTEKI
- NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA I NIEODPŁATNA MEDIACJA NA TERENIE POWIATU CIESZYŃSKIEGO